Hlavní obsah

Němec překonal vlastní rekord v nošení piva

Oliver Strümpfel v pondělí na slavnosti v dolnobavorském Abensbergu překonal vlastní rekord v nošení litrových sklenic piva. Na vzdálenost 40 metrů se mu podařilo bezpečně donést 29 zdejších takzvaných mázů (1,069 litru).

Němec překonal vlastní rekord v nošení piva

„Šlo mi to dobře,“ řekl Strümpfel po úspěšném pokusu. „Bohužel se mi jeden rozbil. Smůla,“ dodal rekordman. Světový rekord drží od roku 2014, tehdy uběhl 40 metrů s 25 bavorskými tupláky. Tuto neděli byly v plánu dva pokusy, už při prvním padl rekord s 27 mázy.

Napodruhé zkoušel rekordman nést 31 sklenic, ale jedna spadla a z dalších se vylilo více než 10 procent piva, takže se jich plných napočítalo jen 29. Strümpfel si nedá pokoj a chce se svůj pondělní rekord příští rok znovu pokusit překonat. „Vím, že jich unesu víc než 30,“ řekl agentuře DPA.

V uplynulých měsících pravidelně trénoval jak sílu, tak techniku. Unést 30 plných mázů totiž znamená unést přes 70 kilogramů, zdůraznil před startem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků