Hlavní obsah

Nejstylovější uhašení požáru na člunu? Jiným člunem

Štěstí v neštěstí měl majitel motorového člunu, který začal hořet na novozélandském jezeře Lyndon. Sám požár uhasit nemohl a hasiči byli příliš daleko, se svou loďkou se tak pomalu loučil. Pilot jiného člunu měl ale skvělý nápad. Několikrát projel blízko hořícího člunu a efektním vodním smykem vytvořil vlny, které požár uhasily.

Nejstylovější uhašení požáru na člunu? Jiným člunem

Podle očitých svědků přestal člunu fungovat motor v okamžiku, kdy se nacházel několik desítek metrů od břehu. Krátce poté vypukl požár, majitel člunu proto rychle skočil do vody a plaval do bezpečí.

Vítr odnesl člun ke břehu, přičemž požár mezitím propukl naplno. Vše už se zdálo ztracené, když v tom se objevil jiný člun. Jeho pilot přijel velkou rychlostí k hořící lodi a smykem vytvořil vlnu, která požár zmírnila. Průjezd opakoval ještě dvakrát a oheň nakonec uhasil.

Majitel člunu tak měl velké štěstí. Oheň sice loď poškodil, ale to nejhorší se jí vyhnulo, opravy tak nezaberou moc času.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků