Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek

Nejstarší policista světa jde do důchodu

Pravděpodobně nejstarší policista světa Andrew Anewenter oznámil, že půjde do důchodu. 86letý muž se tak rozhodl učinit po téměř 61 letech aktivní služby ve wisconsinském sboru. Z aktivní služby odejde 14. března.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek
Nejstarší policista světa jde do důchodu

"Vzbudil jsem se ve 4 hodiny ráno a uviděl jsem nad sebou stát Boha, jenž mi řekl - Už je čas, Andy. Pochopil jsem, že se mám od nynějška více věnovat sobě a ženě," zdůvodnil své rozhodnutí odejít do penze Anewenter. Uvedl dále, že o tom dlouho přemýšlel. Vše prý uspíšily personální změny na pracovišti, konkrétně výměna vedoucího. "Jsem příliš starý na 10 hodinovou administrativní práci," jmenoval posléze další důvod. Konečné rozhodnutí ale padlo minulé pondělí, kdy dostal za více jak 60 letou službu řadu ocenění, včetně medaile za zásluhy.

Anewenter začal ve wisconsinském policejním sboru pracovat prvního červa 1942. Za 6 desítek let vyšetřoval vraždy, krádeže, drogové zločiny, jednu leteckou havárii či chránil známé celebrity, včetně Elvise Presleyho. Za jeho služby vlasti mu vloni v květnu poděkoval během své návštěvy v Milwaukee osobně i americký prezident George W.Bush.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků