Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jan Rovenský, Právo

Nejsme Austrálie, říkají často Rakušané. U hranic s Českem se mezitím toulá klokan

V lesích a na loukách hornorakouského okresu Hellmonsödt, nedaleko hranice s Českou republikou, byl v posledních dnech několikrát spatřen klokan. Informovala o tom v pondělí agentura AFP.

Ilustrační foto Foto: Jan Rovenský, Právo
Nejsme Austrálie, říkají často Rakušané. U hranic s Českem se mezitím toulá klokan

Policie doufá, že se jí majitel zvířete, které je jedním ze symbolů Austrálie, přihlásí. Rakušané si přitom dost zakládají na tom, že v jejich zemi klokani nežijí.

Policie, která vačnatce rozpoznala na zaslaných fotografiích a videích, se nyní pokouší zjistit, komu zvíře patří. „Obvolali jsme všechny zoologické zahrady a majitele klokanů v okolí, ale nikdo nehlásil chybějící zvíře. Doufáme, že se majitel přihlásí,” řekl AFP zástupce místní policie. Pro chov klokanů v zajetí je v Rakousku vyžadováno speciální povolení.

Klokan v rakouské přírodě přežije

Policie nedokáže říct, o jaký druh klokana jde. Ujišťuje ale, že klokan je plaché zvíře a je málo pravděpodobné, že by napáchal materiální škody. Jeho šance na přežití ve volné přírodě jsou „vynikající”, uvedl policejní zdroj.

Rakušané často upozorňují na to, že v jejich zemi klokani volně nežijí. Mnozí lidé si totiž alpskou republiku pletou s Austrálií kvůli anglické podobě názvů obou zemí Austria a Australia. Rakušanům tak občas dorazí pošta určená původně protinožcům.

V Rakousku se dají koupit i trička s nápisem "No kangaroos in Austria" (v Rakousku nejsou klokani).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků