Hlavní obsah

Nejmenší muž světa zemřel ve svých 21 letech

Oficiálně nejmenší muž světa Číňan Che Pching-pching zemřel v sobotu ve svých 21 letech. V pondělí o tom informoval mluvčí Guinnessovy knihy rekordů. Muž měřící 73 centimetrů, který žil léta ve Vietnamu, zemřel v Itálii na následky srdečních obtíží. Informoval o tom Daily Telegraph.

Nejmenší muž světa zemřel ve svých 21 letech

Che Pching-pching pobýval poslední dny svého života v Itálii, kde natáčel program do tamější televize. Již před dvěma týdny si maličký Číňan stěžoval na bolest na hrudi. O 14 dní později ho v Římě museli dokonce hospitalizovat. V tamní nemocnici také v sobotu zemřel na následky zatím blíže nespecifikovaných srdeční obtíží.

Che Pching-pching tvoří se Světlanou Pankratovou zajímavý páreček.

Foto: Profimedia.cz

"Od momentu, kdy jsem ho poprvé spatřil, jsem věděl, že je na něm něco speciálního. Měl výjimečný úsměv a nezaměnitelnou osobnost. Nemohli jste si pomoci, ale byl obrovsky šarmantní personou," uvedl šéfredaktor Guinnessovy knihy rekordů Craig Glenday, který onehdy cestoval do Mongolska, aby Pching-pchinga přeměřil a potvrdil jeho malý vzrůst.

Che Pching-pching vešel ve známost po pózování v centru Londýna s ženou s nejdelšíma nohama na světě, Světlanou Pankratovou. Pobavil pak také letos v lednu, kdy si zapózoval s nejvyšším mužem na světě, Turkem Sultanem Kösenem, který měří neuvěřitelných 246 centimetrů. [celá zpráva]

Sluníčkem pro okolí

"Rozzářil životy všech, kteří ho potkali a byl inspirací pro všechny, kteří jsou kvůli něčemu považováni za odlišné či neobvyklé," nešetřil poklonami Glenday, který zatím odmítl specifikovat, kdy přesně bude vyhlášen nový oficiální nejmenší člověk na světě.

Che Pching-pching

Foto: Profimedia.cz

Není tajemstvím, že si na post nejmenšího muže světa dělá zálusk Nepálec Khagendra Thapa Magar, který už žádá o uznání rekordu půl roku. [celá zpráva]

Čerstvě plnoletý muž z Nepálu dokonce neváhal a koncem tohoto února vyrazil směrem do Evropy, aby si zde nechal ověřit svou výšku, údajných 60 centimetrů a stal se novým rekordmanem. [celá zpráva]

Cestu na pomyslný trůn bude mít tedy nyní značně usnadněnou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků