Hlavní obsah

Nejmenší hřbitov v ČR se nachází na Vysočině

Ojedinělý minihřbitůvek se nachází na Vysočině, přesněji v Hluboké u Náměšti nad Oslavou. Hřbitov byl zapsán do České databanky rekordů počátkem ledna. Miroslav Marek z pelhřimovské Agentury Dobrý den tehdy vyměřil, že hřbitov má na šířku 8,9 metru a délka kolísá mezi 11,04 - 11,90 metru, čímž je celková plocha míst posledního spočinutí pouhých 102 metrů čtverečních.

Nejmenší hřbitov v ČR se nachází na Vysočině

Na miniaturním hřbitově, je momentálně pouhých sedm hrobů. Poslední pohřeb do země zde byl proveden asi před 15 lety. V poslední době se zde pohřbívá zpopelněním, kdy se zakope do hrobu urna s popelem. Poslední takový obřad se na nejmenším hřbitově konal před dvěma roky.

První písemná zmínka o něm pochází z roku 1885, což je s největší pravděpodobností i rok jeho založení. Zdejší hřbitov, ač je vskutku miniaturní, má veškerá povolení a listiny související s provozováním. Je tedy plně funkční. Používají ho místní evangelíci, jejichž farnost patří pod Horní Vilémovice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků