Hlavní obsah
Trojice finalistek z loňského ročníku Miss Germany Foto: Profimedia.cz

Nejkrásnější žena? Muži nebudou mít v německé soutěži krásy žádné slovo

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasedne například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Trojice finalistek z loňského ročníku Miss Germany Foto: Profimedia.cz
Nejkrásnější žena? Muži nebudou mít v německé soutěži krásy žádné slovo

Motto nově koncipované Miss Germany zní „Podpora autentických žen”. Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Důraz na osobnost

Klemmer změnu odůvodnil výzkumem, který konstatoval přesun dovedností a rozhodování od mužů k ženám. Nový směr soutěž nabrala už před říjnem 2017, kdy se spustilo celosvětové hnutí proti sexuálnímu obtěžování #MeToo, uvedl Klemmer.

Loni byla ze soutěže, která se koná už od roku 1927, vypuštěna přehlídka v plavkách. Účastnice soutěže mají odhalovat spíš svou osobnost, hájil tehdy poměrně radikální krok šéf Miss Germany. Kandidátky na titul krásy se místo toho loni prezentovaly v letním oblečení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků