Hlavní obsah

Nejhorší škleb na světě nepřináší ostudu, ale slávu

Soutěžit se dá dnes prakticky ve všem, například i v křivení tváře do nejošklivějších grimas. Šampionát věnovaný této bláznivé disciplíně má dokonce už velmi dlouhou tradici, její počátky sahají až do roku 1267. Výhra v tomto světovém šampionátu dokonce vynesla některým jeho účastníkům titul „nejošklivější“.

Nejhorší škleb na světě nepřináší ostudu, ale slávu

O uplynulém víkendu se v Egremontu v anglickém hrabství Cumbria v rámci festivalu Egremont Crab Fair konal pravidelný šampionát v křivení tváře. Všichni soutěžící museli prostrčit hlavu chomoutem a předvést nejhorší grimasu, kterou jim jejich obličeje umožní.

Kategorii mužů již potřinácté v řadě vyhrál Tommy Mattinson, který se díky tomu pyšní zápisem v Guinnessově knize rekordů. V roce 2006 své škleby předváděl dokonce i před britskou královnou Alžbětou II.

Královna Alžběta II. se dívá na šampióna ošklivých grimas, Tommyho Mattinsona

Foto: Profimedia.cz

„I po těch dlouhých letech se stále klepu. Obávám se, že ta nervozita nikdy nezmizí, ale podle mě to není špatné znamení. Drobná tenze v nohou mě totiž nutí k lepším výkonům,“ řekl BBC Mattinson, který už týden před soutěží procvičoval a uvolňoval své obličejové svaly.

Kategorie žen má mladou královnu

V kategorii žen byla velkým lákadlem držitelka světového rekordu, 62letá Anne Woodsová z Egremontu, která vyhrála šampionát 27krát za sebou a získala tak titul ženy s nejošklivěji pokřiveným obličejem na světě. V minulém roce však měla na šampionátu zdravotní problémy a letos se vůbec nezúčastnila.

Titul tak v tomto roce převzala 24letá Claire Moffattová, která porotu ohromila tím, že vypoulila jazykem tvář a vykulila oči. Její relativně pohledný mladý obličej však zdaleka nemůže dosáhnout kvalit obličeje vrásčitého a bezzubého, jaký má třeba šampiónka Woodsová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků