Hlavní obsah
Brazilský kriminálník opravdu přestřelil, na falešný identifikační doklad si dal fotku Jacka Nicholsona Foto: Profimedia.cz

Nejhloupější podvodník roku: Falešný průkaz opatřil fotkou Jacka Nicholsona

Hloupost některých podvodníků nezná mezí. Ukázkově to předvedl jeden brazilský kriminálník z Recife. Při falšování dokladů porušil základní pravidlo a místo fotky, kterou by nikdo nepoznal, si na svou identifikační kartu dal podobiznu Jacka Nicholsona. Fakt, že tomuto slavnému filmovému herci není ani trochu podobný, už asi nikoho nepřekvapí.

Brazilský kriminálník opravdu přestřelil, na falešný identifikační doklad si dal fotku Jacka Nicholsona Foto: Profimedia.cz
Nejhloupější podvodník roku: Falešný průkaz opatřil fotkou Jacka Nicholsona

Jednačtyřicetiletý Ricardo Sergio Freire de Barros použil Nicholsonův portrét z roku 2003 od uznávaného newyorského fotografa Martina Schoellera, která se objevila v americkém časopise Entertainment Weekly. Pak se neobratně snažil pokus o zločin zamaskovat tím, že pod profláknutou fotku podepsal muže jménem João Pedro dos Santos.

Na zatčení nemusel Barros čekat dlouho. Stačilo, aby se s falešným dokladem snažil otevřít bankovní účet. Policie, která mu byla v patách už tři měsíce, ho nakonec zatkla toto úterý přímo před bankou, ve které se padělaným průkazem prokázal.

„Mezi podezřelým a slavným hercem není žádná podoba,“ uvedla posléze policie.

Jeden padělek vedle druhého

Ve chvíli, kdy Barrose policie zatkla, měl u sebe podle deníku Daily Mail pět dalších padělaných identifikačních průkazů. Na žádném z nich však už fotografie 74letého herce nebyla.

Policie u Barrose navíc našla ještě 36 šekových knížek, čtyři kreditní karty a celou řadu dalších falešných dokladů včetně prohlášení o příjmu dvou miliónů realů (21 723 504 korun). Byl proto obviněn za užívání falešných dokumentů a z falšování veřejných listin a dokladů.

Policie ho převezla na stanici, kde podle policisty Erivalda Guetta popřel všechna obvinění. Později byl poslán do nedaleké nemocnice na přezkoumání duševního zdraví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků