Hlavní obsah
Esmeralda doprovází auto svého nálezce Víctora Ibarry Foto: Facebookové stránky policejního oddělení Escobedu

Nalezené štěně se stalo miláčkem policejního sboru i platným pomocníkem

Z policejního sboru si ji zamiloval snad každý. Před šesti měsíci ji našel před policejní stanicí ve městě Escobedo, ve čtvrti Pedregal de San Agustín v severovýchodním Mexiku jako zatoulané štěně policista Víctor Gacía Ibarra. Pojmenoval ji Esmeralda a od té doby se stala nedílnou součástí policejního sboru.

Esmeralda doprovází auto svého nálezce Víctora Ibarry Foto: Facebookové stránky policejního oddělení Escobedu
Nalezené štěně se stalo miláčkem policejního sboru i platným pomocníkem

Původně toulavé štěně Ibarra vycvičil ve schopného pomocníka. Jako člen dopravní policie naučil svou novou čtyřnohou přítelkyni, převádět děti přes silnici, když jsou na cestě ze školy.

Servicio a la ciudadanía con la mejor compañía, Esmeralda La Patrullerita Vial de Escobedo.

PERRITA ESME, LA PATRULLERITA VIAL DE ESCOBEDO Policías de Proximidad y Guardias Viales de Escobedo le cambiaron por completo la vida a Esmeralda…una perrita que hace seis meses fue abandonada a su suerte en calles de la colonia Pedregal San Agustín. Desde el momento en que la vieron deambular en el sector y en peligro de ser atropellada, los oficiales viales rescataron y cuidaron a la cachorrita de muy pocas semanas de nacida y inició una gran amistad. La química entre los protectores y la pequeña fue instantánea; desde ese instante Esmeralda se convirtió en una compañera inseparable los Policías de Proximidad a quienes les ayuda a realizar sus tareas de vigilancia en el sector. También apoya a los oficiales de Vialidad, los acompaña a los recorridos por el rumbo y en los horarios escolares, la perrita Esmeralda ayuda a los niños que salen de las escuelas a cruzar la calle con precaución. La perrita Esmeralda es tan servicial y de gran ayuda que los vecinos le han tomado gran cariño y hasta tiene su propia página de Facebook en donde la bautizaron como Esme Patrullerita Vial Escobedo.

Posted by Secretaria de Seguridad Ciudadana y Justicia Cívica / SIC Escobedo on Saturday, December 28, 2019

Fenka, kterou pojmenoval Esmeralda a říká jí zkráceně Esme, však není jen jeho miláčkem, oblíbil si ji celý policejní sbor v Escobedu. Není se čemu divit, podle jejího nálezce se jednalo v době, kdy ji viděl na ulici, o sotva dvouměsíční štěně.

Svou roztomilostí si získala Esmeralda srce svých zachránců i všech místních obyvatel

Foto: Facebookové stránky policejního oddělení Escobedu

„Když jsem ji přivedl z ulice a nakrmil, začala se se mnou hned mazlit, v noci přišel na policejní stanici kolega a nakrmil ji znovu. Od té doby už nikam jinam než k nám na stanici nechodila,“ vzpomíná na začátek tohoto krásného přátelství.

Esmeraldu si oblíbili všichni

Kromě toho, že Esme pomáhá dětem přecházet silnici prý, alespoň podle prohlášení zástupce tajemníka policie v Escobedu Hernelinda Lara Cruze pro Daily Mail, přinesla do místního policejního oddělení svěží vítr.

„Vzhledem k těžké práci, kterou policisté vykonávají, je kontakt se psem pro policisty důležitý, pomáhá jim to relaxovat a zbavit se stresu,“ dodal Lara Cruz.

!!! Los estoy viendo vecinos , con cuidado si van por la barbacoa #Esme 🐶💛

Posted by Esme Patrullerita Vial Escobedo on Sunday, January 5, 2020

Esme má i vlastní facebookové stránky.

Esmeraldu si oblíbili i místní obyvatelé, kteří pro fenku vytvořili vlastní facebookové stránky, kupují krmivo pro psy, které policii posílají, a dokonce policii i zapůjčili starou psí boudu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků