Hlavní obsah

Nadace odmítla rozdávat dětem mluvící figurky Ježíše

Nadace záložníků americké námořní pěchoty Hračky potřebným odmítla rozdávat chudým dětem panenku Ježíše, který pronáší citáty z Bible.Třiceticentimetrový Ježíš na baterky po stisknutí tlačítka začal pronášet slova z evangelií sv. Jana a Marka jako "Milovati budeš bližního svého jako sebe samého", či "Amen, amen pravím tobě: Nenarodí-li se kdo znovu, nemůže viděti království Božího."

Nadace odmítla rozdávat dětem mluvící figurky Ježíše

Na 4000 panenek pronášejících biblické citáty nabídla nadaci námořní pěchoty společnost one2believe, která je součástí firmy Teddy Bear z Beverly Hills. Námořní pěchota je však odmítla rozdávat. Zdůvodnila to náboženským charakterem panenek. "Nemůžeme upřednostňovat jedno náboženství před druhým, nevíme nic o původu těchto dětí a jejich vyznání, nemůžeme poslat mluvícího Ježíše židovské nebo muslimské rodině, " uvedl viceprezident nadace Bill Grein.

Ředitel oddělení vývoje z firmy one2belive Michael La Roe byl tímto rozhodnutím "překvapen a zklamán". "Naší myšlenkou bylo vytvořit třírozměrné výukové hračky pro děti. "Jako člověk chodící do kostela věřím, že každý může mít užitek z toho, když slyší slova z Bible,"  řekla dodal "děti chtějí dárky, které jsou zábavné."

Vousatý Ježíš, který je oblečen v ručně šitých šatech a na nohou má opánky, se jinak prodává za dvacet dolarů. Ježíš, který pronáší šest citátů z Bible v délce přesahující minutu, má také pohyblivé ruce, které může zvedat nebo si v nich přidržovat plášť. Kromě Ježíše firma v rámci programu Nositelé víry nabízí podobně panenky Marie, Mojžíše a krále Davida.

Citáty z evangelií, které pronáší figurka Ježíše
Jan 3,16 Neboť tak Bůh miloval svět, že Syna svého jednorozeného dal, aby každý, kdož věří v něho, nezahynul, ale měl život věčný.
Marek 12,30Proto milovati budeš Pána Boha svého ze všeho srdce svého, a ze vší duše své, a ze vší mysli své, i ze všech mocí svých.
Marek 12,31Milovati budeš bližního svého jako sebe samého.
Jan 20,29Dí jemu Ježíš: Žes mne viděl, Tomáši, uvěřil jsi. Blahoslavení, kteří neviděli, a uvěřili.
Jan 3,3Amen, amen pravím tobě: Nenarodí-li se kdo znovu, nemůže viděti království Božího.
Jan 15,5 Já jsem vinný kmen a vy ratolesti. Kdo zůstává ve mně, a já v něm, ten nese ovoce mnohé; nebo beze mne nic nemůžete učiniti.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků