Hlavní obsah
Liberijská ministryně školství Etmonia Davidová-Tarpehová Foto: Reuters

Na univerzitu se nedostal žádný z 25 tisíc uchazečů, nezvládli prý zkoušky

Žádný z mnoha tisíců studentů prý letos nesložil přijímací zkoušky na Liberijskou univerzitu, jednu ze dvou státních univerzit v zemi. Byť je školství v Libérii po krvavé občanské válce v bídném stavu, ministryně školství Etmonia Davidová-Tarpehová podle stanice BBC vyjádřila nad tímto výsledkem přijímacího řízení pochybnosti.

Liberijská ministryně školství Etmonia Davidová-Tarpehová Foto: Reuters
Na univerzitu se nedostal žádný z 25 tisíc uchazečů, nezvládli prý zkoušky

Mluvčí univerzity Momodu Getaweh informoval, že u přijímacího testu neuspěl nikdo z téměř 25 000 uchazečů o studium. Podle něj studentům chybí zápal pro vzdělání a základní znalosti angličtiny.

Prezidentka Ellen Johnsonová-Sirleafová, která je nositelkou Nobelovy ceny za mír, nedávno upozornila, že vzdělávací systém je od války, jež skončila před deseti lety, nadále v neutěšeném stavu a k jeho zlepšení je třeba ještě hodně udělat. BBC k tomu poznamenala, že i v hlavním městě Monrovii chybí základní materiál k výuce a kvalifikace učitelů je špatná.

Nicméně letos se vůbec poprvé stalo, že v přijímací zkoušce na Liberijskou univerzitu neuspěl žádný uchazeč. Znamená to, že tato přeplněná univerzita zahájí v září nový akademický rok bez prvního ročníku.

Škola stojí za svým rozhodnutím

Výsledkům přijímacího řízení podle BBC nevěří studenti, ale ani ministryně školství. Ta hodlá o údajném kolosálním nezdaru při přijímacím řízení jednat s představiteli vysoké školy.

"Vím, že na školách je mnoho nedostatků, ale pochybuji, že by z tak velké skupiny lidí, kteří zkoušky skládali, neuspěl nikdo. Je to jako masová vražda," prohlásila Etmonia Davidová-Tarpehová.

Poukázala přitom na to, že zná některé ze studentů i střední školy, které navštěvovali. "Nejsou to pouze školy, které by nechávaly studenty projít. Opravdu bych výsledky přijímacích zkoušek těch studentů ráda viděla," dodala.

Mluvčí Getaweh prý ale zdůraznil, že univerzita si stojí za svým rozhodnutím a nenechá se zviklat "emocemi".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků