Hlavní obsah
Platýs byl u dna opravdu skvěle schovaný. Foto: Profimedia.cz

Na dně akvária byla 15 let schovaná velká ryba, nikdo si jí nevšiml

V britském hrabství Cheshire se nestačili divit, když po 15 letech objevili v akváriu rybu, o které neměl nikdo ani tušení. Platýs měřící 40 centimetrů měl totiž tak skvělé mimikry, že ho všichni přehlíželi. A to doopravdy celých 15 let.

Platýs byl u dna opravdu skvěle schovaný. Foto: Profimedia.cz
Na dně akvária byla 15 let schovaná velká ryba, nikdo si jí nevšiml

Platýs s přezdívkou Nemo byl náhodně objeven až ve chvíli, kdy bylo akvárium o objemu 40 tisíc litrů kompletně čištěno. Nikdo neví, jak se ryba v akváriu objevila. Když byla nádrž do centra v roce 1996 dodána, v záznamech žádná informace o této rybě nebyla.

"Říkáme mu Nemo, protože jsme ho našli podobně jako v tom filmu. Jen jsme netušili, že ho vůbec hledáme. Ačkoliv jsme o něm nevěděli, zdá se, že se mu vede extrémně dobře. Je ve skvělém stavu a zdá se, že si potravu sháněl vždy až poté, kdy zhasla všechna světla," uvedl Colin Grist z Blue Planet Aquarium.

"Je neuvěřitelné, že zvládl zůstat ukrytý takovou dobu. To lze však přičíst jeho schopnosti skvěle se přizpůsobit okolnímu prostředí," dodal Grist.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků