Hlavní obsah
Tuleň kuželozubý, ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Na anglické louce našli rozvalujícího se tuleně. Asi 80 kilometrů od moře

Obyvatelé vesnice Topcliffe v anglickém hrabství Severní Yorkshire byli v šoku, když na místní louce zahlédli tuleně. Vždyť nejbližší pobřeží je odsud vzdálené 80 kilometrů. Savec údajně následoval hejno ryb a ze Severního moře doputoval přes řeku Swale až daleko do vnitrozemí, píše britský deník The Daily Mail.

Tuleň kuželozubý, ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Na anglické louce našli rozvalujícího se tuleně. Asi 80 kilometrů od moře

Pasoucí se ovce nejsou na anglických loukách ničím neobvyklým, rozvalujícího se tuleně však obyvatelé v těchto končinách spatřili poprvé.

The fully-grown male seal was spotted at Topcliffe Weir — about 80 kilometres inland from the nearest coast.

Zveřejnil(a) ABC News dne 11. duben 2018

„Vypadalo to nesmírně bizarně. Nejprve jsem si myslel, že je to ovce. Když jsem se však přiblížil, zjistil jsem, že se jedná o tuleně kuželozubého. Nechápal jsem, jak se sem dostal, místní lidé mi ale prozradili, že pravděpodobně následoval lososy a doplaval po řece až sem,“ řekl Tony Wilson, jenž tuleně zahlédl.

Tuleň putoval ze Severního moře přes řeku Swale až daleko do vnitrozemí.

Foto: Mapy.cz

Na místo přijelo i několik odborníků, kteří potvrdili, že jde o zdravého samce. Zvíře však nechali na místě s tím, že si najde cestu zpět samo.

"It's likely the seal hankered after a particularly dishy fish - so much so that the seal gave chase for 50 miles!"

Zveřejnil(a) Telegraph News dne 10. duben 2018

„U tuleňů je relativně obvyklé, že následují potravu a dostanou se přes řeku do vnitrozemí. Když nevypadají sklíčeně, říkáme lidem, aby si jich příliš nevšímali. Většinou zůstanou pár dní a pak najdou cestu zpět,“ vysvětlila pracovnice mořského centra ve Flamboroughu Ana Cowieová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků