Hlavní obsah

Motorkář ujel na zadním kole 500 km a překonal tak světový rekord

Po třinácti hodinách jízdy na skútru pokořil japonský jezdec Masaru Abe světový rekord v jízdě na motocyklu po zadním kole na závodě Kawaguchi Auto Race v japonském městě Saitama, uvedla agentura Reuters.

Motorkář ujel na zadním kole 500 km a překonal tak světový rekord

Tím překonal jízdu Yasuyukiho Kuda z roku 1991, který takto způsobem ujel 331 kilometrů. Abe ani jednou nezastavil a ujel kilometrů rovnou 500.

I když trať měla oválný tvar, jezdec udržel rychlost na 40 kilometrů v hodině a díky vynikajícímu tělesnému vyvážení a prací s plynem, neměl problém po první hodině urazit 39 kilometrům.

Po dvou hodinách jízdy ho ale začaly bolet záda ve spodní části. Musel tedy požít léky proti bolesti, aby mohl pokračovat. Vzhledem k tomu, že měl za sebou už zkušenost s desetihodinovým tréninkem, mohl v jízdě pokračovat.

Abe překonal světový rekord ve věku třiatřiceti let. Je tedy ve stejném věku jako Kudo v roce 1991. Abe svého krajana předjel po osmi hodinách, osmnácti minutách a třiačtyřiceti vteřinách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků