Hlavní obsah
Bombu nakonec odpálila policie na pláži ve Weymouthu (Ilustrační foto) Foto: Reuters

Mohla jsem být rozptýlena na vlastní zahradě, říká žena, která hodila psovi bombu

Občas na zahradě najdete při okopávání záhonků různé poklady. To, co našla britská zahradnice, byste ovšem vykopat nechtěli. Žena totiž objevila nevybuchlou bombu z druhé světové války. A zpočátku si vůbec neuvědomila, na co narazila, takže si s nebezpečnou trhavinou nechala hrát svého psa.

Bombu nakonec odpálila policie na pláži ve Weymouthu (Ilustrační foto) Foto: Reuters
Mohla jsem být rozptýlena na vlastní zahradě, říká žena, která hodila psovi bombu

Z běžného okopávání zahrádky se stalo málem pořádné drama. Devětačtyřicetiletá Lulu Cirillová při zahradničení u svého domu v britském pobřežním městečku Weymouthu zajela rýčem trochu hlouběji do hlíny, nějakých 25 centimetrů, a vykopala podivný předmět, o kterém se zpočátku domnívala, že se jedná o kámen.

Lulu Cirillo, 49, found this unexploded WWII bomb in her back garden in Weymouth but thought it was a large stone and threw it across the lawn for her dog to play with

Posted by GlobalNet Pictures on Sunday, May 3, 2020

Kámen hodila svému psímu mazlíčkovi Cicovi. Drobný pejsek plemene ši-tzu si s předmětem nadšeně hrál, než si panička všimla, že to, s čím si hraje její pes, vlastně žádný kámen není.

„Myslela jsem, že to byl obyčejný kámen, tak jsem to Cicovi hodila, nikdy bych si nemyslela, že to může být bomba,“ vrací se k příhodě pro BBC Lulu Cirillová.

Měla velké štěstí

Zvláštní předmět totiž poté, co ho sebrala svému psovi, očistila a fotku dala na Facebook. Tam ji uživatelé sociální sítě napsali, že by se mohlo jednat o bombu. Vyděšená zahradnice zavolala na policii a rychle bombu vrátila zpět na zahradu.

Když policisté přijeli, řekli jí, že měla velké štěstí, protože bomba byla dosud nevybuchlá. Tak ji okamžitě odvezli a odpálili na pláži ve Wyemouthu.

If anyone was wondering what the loud bang was just before 9pm, we were assisting EOD with a controlled explosion on the beach! 💥 Everything in order, the cordons that were in place for everyone’s safety were soon lifted. Thank you to members of the public for their cooperation #WeymouthPoliceAction #NewsThatsNotCovid19

Posted by Weymouth & Portland Police on Saturday, May 2, 2020

„Nikdy mě nenapadlo, že bych mohla být rozptýlena po vlastní zahradě nebo kuchyni,“ bere celou příhodu s typicky britským humorem 49letá zahradnice Lulu Cirillová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků