Hlavní obsah
 

Mladík dělá stojky tam, kam se mnozí neodváží ani vkročit

Scott Young z Velké Británie závratí rozhodně netrpí. Jinak by se totiž nemohl věnovat své oblíbené kratochvíli, z níž běžným smrtelníkům běhá mráz po zádech. Tento akrobat totiž ve volném čase dělá stojky na vrcholech výškových budov. Samozřejmě bez jištění.

 
Mladík dělá stojky tam, kam se mnozí neodváží ani vkročit

Young se profesionálně věnuje free runningu, což je akrobatická sportovní disciplína, při které jde o hladké a plynulé překonání překážek. Pětadvacetiletému Britovi to ale nestačí a vyhledává mnohem nebezpečnější kousky.

Během natáčení v indickém Dillí si tak odskočil na vrchol 20patrové budovy a na jeho okraji udělal stojku. O něco později v Šanghaji to zopakoval ve výšce 40 pater.

„Při stojce se musíte soustředit na zem pod sebou, abyste udrželi balanc. Pokud je kousek pod vámi, je to v pohodě, ale já se dívám dolů na spodek budovy. Je to tak daleko, že to musím vytlačit z mysli,“ řekl Young serveru MailOnline. „Je to hlavně o psychice – musíte se soustředit na to, co děláte, a ne na to, co by se mohlo stát,“ dodal.

Jeho matku synova záliba tak děsí, že se odmítá dívat na záznamy z jeho adrenalinových výstupů. Občas se ale bojí i jeho týmoví kolegové, kteří jsou na nebezpečí zvyklí. Při stojce v Číně chtěli svého kamaráda jistit, ten to však odmítl.

Young se akrobacii věnuje už od 15 let, zatím se mu ale vyhýbají vážná zranění. Několikrát měl poraněné vazy a rameno, většinou to byla únavová zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků