Hlavní obsah
Finská premiérka Sanna Marinová Foto: Profimedia.cz

Mladá finská premiérka se vyfotila bez podprsenky a rozdělila společnost

Čtyřiatřicetiletá finská premiérka Sanna Marinová rozpoutala na sociálních sítích žhavou debatu. Pro módní časopis se totiž nechala vyfotit pouze v saku s hlubokým výstřihem, což některé uživatele sociálních sítí notně pobouřilo. Vzápětí však vznikla také kampaň na podporu političky.

Finská premiérka Sanna Marinová Foto: Profimedia.cz
Mladá finská premiérka se vyfotila bez podprsenky a rozdělila společnost

Fotka Marinové v černém blejzru se objevila v časopise Trendi. Premiérka evidentně nezařadila do svého outfitu podprsenku a odhalenou hruď jí zdobí výrazný náhrdelník. Ačkoliv na fotografii není vidět prakticky nic, k čemu by snad potřeboval grafik hvězdičku, rozpoutala fotografie vášnivou debatu.

Zatímco jedni vidí ve fotografii neprofesionalitu, druzí naopak vyzdvihují odvahu političky, která se „netradičních” činů rozhodně nebojí. Sociální demokratka, ostatně nejmladší premiérka na světě, nedávno například propůjčila v rámci Dne dívek OSN svůj úřad 16leté studentce a bojovnici proti internetovému násilí.

Vášnivá debata

Fotografie na Instagramu rozdělila diskutující. Ti, kteří premiérku podporují, založili vlastní kampaň pod hashtagem #imwithsanna. Sociální síť tak plní fotky lidí v podobném outfitu a rozhodně nejde jen o ženy. Okruh příznivců navíc připomíná jiné vrcholné politiky, kteří se objevili v ne zrovna reprezentativních modelech.

Ruský prezident Vladimir Putin jel svlečený do půl těla na koni, bývalý australský premiér Tony Abbott byl zase zvěčněn na pláži v titěrných plavkách slipového typu. Finský europoslanec Teuvo Hakkarainen se zase vyfotil s odhaleným hrudníkem a jeho hlavu zdobila kšiltovka amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho volebním sloganem.

Tony Abbott v plavkách

Jedna z těchto fotek byla označena za nevhodnou. Která?

Mezi fanoušky političky naopak nepatří třiapadesátiletý finský podnikatel Aki Pyysing, který ve svém komentáři označil počínání premiérky za „vyhledávání pozornosti”, kritizoval její politiku a nezapomněl ani zesměšnit velikost poprsí Marinové, uvedl server Independent.

Jeho slova později sdíleli i dva členové opoziční středopravicové Národní koaliční strany. Oba však později příspěvek smazali, osmatřicetiletá Elina Lepomäki se za něj na svém twitterovém účtu později omluvila.

Premiérka vyrůstala v rodině osob stejného pohlaví, tedy se svou matkou a její partnerkou. Sama řekla, že neměla jednoduché dětství, protože nemohla o svém zázemí otevřeně mluvit. Rodina se podle ní také potýkala s nedostatkem peněz.

Marinová vystudovala management na Univerzitě v Tampere a po studiích se hned vrhla do politiky. V roce 2012 byla zvolena do rady města Tampere a později zastávala post starostky města. Do finského parlamentu se dostala v roce 2015.

Anketa
Považujete outfit finské premiérky pro módní časopis s ohledem na její funkci za nevhodný?
Ano
5.8 %
Ne
94.2 %
Celkem hlasovalo 42599 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků