Hlavní obsah

Milostné dopisy Edith Piaf jdou do dražby

Kolekce 52 milostných dopisů slavné francouzské šansoniérky Edith Piaf, je na prodej. Vyznání lásky, která psala v době od listopadu 1951 do září 1952 svému vyvolenému cyklistovi Louisi Gérardinovi, se budou ve čtvrtek dražit v Paříži. Aukční síň Christie's podle agentury DPA odhaduje hodnotu listů na 60 až 90 tisíc eur (1,56 až 2,34 miliónu korun).

Milostné dopisy Edith Piaf jdou do dražby

Dopisy ukazují, že zpěvaččin krátký vztah s Gerardinem byl intenzivní. Piaf se v nich zmiňuje o sňatku a dětech. "Můj miláčku, žádný muž mě tak nikdy nemiloval jako ty. Věřím, že teď miluji poprvé," napsala Piaf 15. ledna 1952 vrcholovému sportovci.

I přes svou náklonnost k cyklistovi si šansoniérka nakonec vzala Jacquese Pilla. Tento muž byl podle ní "něžný, milý a pozorný". To samé ale otevřeně přiznávala i svému předchozím milenci o pár měsíců dřív. "Uměla se rychle zamilovat," řekla zpěvaččina přítelkyně a sekretářka Danielle Bonelová.   

Už v lednu byl v Řecku za 1500 eur (41 400 korun) prodán vášnivý milostný dopis, který Piaf před více než půl stoletím napsala řeckému herci Dimitrisovi Hornovi. Prosí ho v něm, aby "nenechával její srdce umřít".

Slavná šansoniérka se narodila 19. prosince 1915 a zemřela 11. října 1963. K jejím nejúspěšnějším písním patřily například Milord či Non, je ne regrette rien.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků