Hlavní obsah
Plakát k akci. Foto: KVIC Brno-Vinohrady

Promítáním videokazet ze života psího rekordmana Ondry a výslechy dalších svědků bude v úterý pokračovat u olomouckého okresního soudu případ milionové žaloby na veterináře Michaela Mazocha. Lékař čelí obvinění chovatelky Miloslavy Vašíčkové, že jeho ordinace zavinila smrt nejmenšího psa světa, čivavy z Třeštiny na Šumpersku.

Plakát k akci. Foto: KVIC Brno-Vinohrady
Milonový soud o psa pokračuje

"Jako důkaz se budou promítat kazety, které mají prokázat, v jakém se Ondra nacházel stavu," řekl dnes ČTK soudce Josef Berka, který v kauze rozhoduje. Hodlá také vyslechnout další svědky a soudního znalce, který vypracoval v souvislostí se smrtí psa posudek.

Žalující strana tvrdí, že lékařka z Mazochovy ordinace dala psovi medikament pro prasata a krávy, a proto později zemřel. Mazoch se hájil tím, že Ondra měl těžké onemocnění, s nímž se narodil, nebo jím začal trpět po úraze, a navíc měl poškozený organismus předchozí léčbou. Lék, který dostal, podle něj doporučuje i pro psy odborná literatura.

Majitelka rekordmana, zapsaného v roce 2000 v Guinnessově knize rekordů, žádá po ordinaci veterináře náhradu škody za smluvené reklamní akce a focení. Zástupci mexického plemene čivava jsou nejmenšími psy na světě. Zatímco běžní představitelé rasy váží asi půldruhého kilogramu a v kohoutku měří 19 centimetrů, Ondra měl 850 gramů a v kohoutku 15 centimetrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků