Hlavní obsah
Incident odsoudil i albánský předseda vlády Edi Rama (na snímku). Foto: Profimedia.cz

Menu po albánsku? Ruce od krve, rozbité čelní sklo a divoká jízda na kapotě

Byli jste někdy v restauraci nespokojeni natolik, abyste si svoje rozčarování nenechali pro sebe a svěřili se majiteli podniku? Pokud ano, možná jste se dočkali omluvy, případně i kompenzace. Majitel restaurace v Albánii se ovšem rozhodl řešit situaci horkou balkánskou hlavou.

Incident odsoudil i albánský předseda vlády Edi Rama (na snímku). Foto: Profimedia.cz
Menu po albánsku? Ruce od krve, rozbité čelní sklo a divoká jízda na kapotě

Hostem podniku v letovisku Porto Palermo na jihu země byl minulý týden podle webu El País španělský podnikatel a zakladatel telekomunikační sítě ONO Eugenio Galdón, jenž byl v restauraci společně se svojí rodinou. Ačkoliv není přesně známo, co spor s majitelem podniku vyvolalo, situace eskalovala a Galdón se synem byli napadeni.

Rodina se pokusila uprchnout před rozzuřeným mužem do automobilu, to však agresora nezastavilo. Naskočil na kapotu auta a holýma rukama demoloval vozidlo.

Držel se jako klíště

Bizarní situace pokračovala i za jízdy. Několik kilometrů se držel muž na autě jako klíště, rozbil čelní sklo a bez přestání se snažil dostat k posádce vozidla. Nezastavily ho ani pořezané a zakrvácené ruce od rozbitého skla a na dostupných záběrech se odehrává scéna jako vystřižená z akčního filmu.

Vystrašená rodina následně alarmovala španělské velvyslanectví a video se dostalo až k albánskému ministrovi cestovního ruchu Blendi Klosimu. Ten se osobně za celou situaci omluvil a chování majitele restaurace odsoudil. K situaci se vyjádřil i premiér Edi Rama. „Pohostinnost je hlavní doménou Albánců a taková situace vrhá špatný stín na celou naši zemi,” uvedl.

Devětašedesátiletý Galdón vzal celou situaci s nadhledem. „Byl to pouze čin jednotlivce, měli byste být na svoji zemi hrdí,” řekl, a zároveň poděkoval úřadům za pomoc v nepříjemné situaci. Po ošetření drobných zranění mohla rodina v dovolené na Balkáně pokračovat.

Majitel se hájí

Svůj pohled na věc popsal i majitel restaurace, později identifikovaný jako Mihal Kokedhima. Ten u soudu odmítl, že by předtím turisty kvůli jejich stížnostem napadl. „Sbalili se a odešli bez placení, já jsem jenom chtěl svoje peníze,” řekl Kokedhima a dodal, že se ze situace poučil.

Bez ohledu na to, zda jeho tvrzení soud uvěří, bude muset Kokedhima zřejmě vysvětlovat i další věci. Podle serveru France24 se totiž zjistilo, že restaurace Panorama byla před třemi lety postavena bez povolení, navíc majitel nikdy neodvedl do státní pokladny žádné daně.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků