Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jiří Smutný

Mel Gibson si chce pořídit ostrov na Fidži

Mel Gibson uvažuje, že si koupí ostrov Mago na Fidži. Informaci přinesl deník Fiji Times. Filmový herec, který vyrostl v Austrálii, kde navštěvoval chlapeckou církevní školu, by se tak částečně vrátil ke svým kořenům.

Ilustrační foto Foto: Jiří Smutný
Mel Gibson si chce pořídit ostrov na Fidži

Hvězdný herec Mel Gibson si vyhlédl malebný korálový ostrůvek Mago, jehož cena se odhaduje na patnáct miliónů dolarů. Mago se nachází na severu ostrovů Fidži. Jeho písčité pobřeží je lemováno palmami a obklopeno modrými lagunami.

Mago v letech 1930 až 1985 patřil rodině plantážníka Jima Barrona. Pak byl prodán japonské akciové společnosti Tokyu. Původní záměr vytvořit zde letovisko nakonec nebyl realizován, proto jej firma dala na prodej.

Osmačtyřicetiletý Gibson pochází z římsko-katolické rodiny původem z Irska, narodil se ve Spojených státech. Vzdělání se mu dostalo v Austrálii.

V oblasti filmu se dostal do povědomí veřejnosti v roce 1979 rolí ve snímku Šílený Max. Je známý z filmů Smrtonosná zbraň či Spiknutí.

O jeho letošním projektu Umučení Krista, který kontroverzním způsobem mapuje posledních hodiny Ježíšova života, se původně předpokládalo, že bude propadák. Opak byl ale pravdou, film se stal kasovním trhákem a velmi rychle na sebe začal vydělávat. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků