Hlavní obsah
Řád Zlaté vařečky patří ženám z Mikulova Foto: archiv hotel Zámeček

Medvědi jsou v Tatrách lákadlem pro turisty

Medvědi ve Vysokých Tatrách se stále častěji přibližují okolí domů a hotelů a stávají se pro turisty adrenalinovou atrakcí. "Je to krásné i děsivé, když můžete za hotelem potkat medvěda," říká turista, který nedávno potkal medvěda přímo v Tatranské Lomnici.

Řád Zlaté vařečky patří ženám z Mikulova Foto: archiv hotel Zámeček
Medvědi jsou v Tatrách lákadlem pro turisty

Jak informuje deník Nový čas, medvědi v uplynulých dnech rozbili úly v Tatranské Lomnici a ve Starém Smokovci a k smrti vyděsili turisty procházející se mezi Velkou Lomnicí a Starou Lesnou.  

Úskok před huňáčem

Lidé je mohli pozorovat i z vlaku v Novém Smokovci. Návštěvníci kina v Tatranské Lomnici zase po odchodu z promítání narazili na ulici na medvědici se třemi mláďaty.

Osobní zkušenost s medvědem měl i topič hotelu Urán v Tatranské Lomnici. "Šel jsem si v noci se psem a najednou se na mne vyřítil medvěd. Naštěstí jsem stačil uskočit zpátky do domu," říká.

Medvědi se v Tatrách přemnožili a kvůli velkému množství sběračů lesních plodů mají stále méně přirozené potravy. Jejich odchyt není možný, protože zoologické zahrady je už nechtějí. Jejich odstřel je zakázán.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků