Hlavní obsah
Během rozmlouvání sebevraždy dostala Velšanka pokutu za parkování. Až po medializaci případu jí byla odpuštěna. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Matka rozmluvila cizí ženě sebevraždu, u auta pak našla pokutu za parkování

Za dobrotu na žebrotu by si mohla říct Cathryn Jamesová z města Swansea na jihu Walesu. Když projížděla autem městem, zahlédla, jak si cizí žena dodává odvahy ke skoku z mostu do řeky Tawe. Rychle zastavila a spěchala k nešťastné ženě, které sebevraždu trpělivě rozmlouvala. Poté, co se jí podařilo dotyčnou přesvědčit a případ převzala policie, se Jamesová vrátila ke svému vozu, kde našla pokutu za překročení povoleného tříhodinového parkovacího limitu.

Během rozmlouvání sebevraždy dostala Velšanka pokutu za parkování. Až po medializaci případu jí byla odpuštěna. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Matka rozmluvila cizí ženě sebevraždu, u auta pak našla pokutu za parkování

Dvojnásobná matka Cathryn se právě vracela z nákupu, když zahlédla ženu vrávorající na mostě. Poté, co měla dobrý pocit, že zachránila někomu život, přišla zpátky k autu, kde na ni čekala pokuta s odůvodněním, že na parkovacím místě stála o 22 minut déle, než měla povoleno. Případ se stal koncem září.

Šestatřicetiletá Jamesová se zaplacení pokuty bránila, přiložila dokonce i dopis od policie, který ocenil její pohotovost a odvahu v době, kdy stála na parkovišti. Nic z toho však nepomohlo a bylo jí řečeno, že pokutu stejně musí zaplatit.

Společnost nakonec obrátila

„Kdyby se rozhodla nakonec skočit, mohla mě stáhnout taky, poslední na co jsem v tu chvíli myslela, byl lístek na parkování,“ uvedla Jamesová. Společnost Exel Parking však její odvolání zamítla.

„Zajímalo by mě, co byste museli udělat, abyste mohli dokázat, že máte dobrý důvod k zrušení pokuty,“ komentovala paradoxní situaci Velšanka. Poté, co se případ dostal do médií však společnost obrátila a její mluvčí sdělil: „Ve světle důkazů statečnosti paní Jamesové jsme více než šťastní, že můžeme její pokutu anulovat.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků