Hlavní obsah
Ondřej Brzobohatý je nejen populární muzikant, ale i herec. V roce 2012 získal cenu TÝTÝ. Foto: Archiv: Ondřej Brzobohatý

Marek Eben miluje Irsko

Moderátor a herec Marek Eben, absolutní vítěz ankety TýTý, ve svém volném čase připravuje knihu s názvem Z plováren. Vysedává nad korekturami díla, které se na pultech v knihkupectvích objeví letos v dubnu.

Ondřej Brzobohatý je nejen populární muzikant, ale i herec. V roce 2012 získal cenu TÝTÝ. Foto: Archiv: Ondřej Brzobohatý
Marek Eben miluje Irsko

"Je v ní pětadvacet rozhovorů z televizního pořadu Na plovárně, které do knižní podoby převedl Jiří Janoušek. Mám z ní radost. A jestli se ukáže, že o ni bude zájem, není vyloučeno, že by vyšla ještě jedna s dalšími rozhovory. To rozhodnou čtenáři," řekl Eben.

Plovárna je pro něj večerní univerzitou

V televizním pořadu Na plovárně, který si získal velkou oblibu diváků, hovoří Marek Eben s významnými lidmi z nejrůznějších oborů, které si sám vybral.

"Je krásné ty moudré lidi poslouchat. Když vám je šestačtyřicet, tak už se dobrovolně člověk nevzdělává. V pátek mi vždycky přijde host, a tak v pondělí je už nejvyšší čas, abych se na rozhovor připravil, abych si zjistil potřebné informace, uvedl moderátor pořadu.

"A tak se dozvídám spoustu fantastických věcí, o nichž jsem neměl ani tušení. Pro mne je to detektivka, ale také večerní univerzita," dodal Eben. 

Eben patronem

Marek Eben je v těchto dnech patronem sedmého ročníku Irského hudebního festivalu, který se koná v Praze od 12. do 21. března. Je to prý nejlepší funkce, jakou kdy mohl získat.

"Je to funkce bezpracná, nemusím nic moderovat, jen si tak sedím a poslouchám irskou muziku. Kdyby byl vztah k Irsku trestný a vyšetřovací komando by prohledalo mou diskotéku, hned by mě zavřeli. Přitížilo by mi asi i to, že jubilejním dvoustým hostem Na plovárně byl také Ir a počítám, že by ze mne brzo vytloukli, že mám Irsko rád," svěřil se Eben.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků