Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Malý Belgičan nastoupí v osmi letech na univerzitu

Malý belgický chlapec dokončil už v osmi letech střední školu a po prázdninách nastoupí na univerzitu. Obvykle šestileté středoškolské studium stihl Laurent Simons absolvovat za půldruhého roku, napsala britská BBC. Hoch, jehož otec je Belgičan a matka Nizozemka, má podle rodičů IQ 145. Diplom o ukončení střední školy převzal spolu s třídou osmnáctiletých studentů.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Malý Belgičan nastoupí v osmi letech na univerzitu

V rozhovoru pro belgické rádo RTBF Laurent uvedl, že jeho oblíbeným předmětem byla matematika, „protože je tak rozsáhlá, zahrnuje statistiku, geometrii, algebru“. Po dvou měsících prázdnin chlapec nastoupí na vysokou školu.

"Deze week laten de Vlaamse leerlingen de schoolbanken achter zich, maar voor de 8-jarige Laurent Simons is dat met een...

Zveřejnil(a) Schooldomein dne Středa 27. červen 2018

Laurent Simons.

Jak popsal Laurentův otec, když byl chlapec ještě menší, příliš si nechtěl hrát s dětmi a hračky ho příliš nezajímaly. Osmiletý Belgičan podle svých slov chtěl být v minulosti chirurgem a astronautem, nyní ale přemýšlí o práci s počítači.

„Když se zítra rozhodne stát se truhlářem, nebudeme s tím mít problém, když bude šťastný,“ dodal chlapcův otec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků