Hlavní obsah

Magnetický muž na svém těle udrží přes padesát lžic

Dvaačtyřicetiletý gruzínský kickboxer Etibar Elčijev překonal v pátek svůj vlastní světový rekord. Dokázal na svém těle udržet najednou třiapadesát lžic. To je o tři víc, než původní rekord zapsaný v Guinnessově knize rekordů, který se mu podařil před dvěma roky.

Magnetický muž na svém těle udrží přes padesát lžic

Elčijevovi přezdívají magnetický muž. Je obdařen zvláštní schopností, kterou sami vědci nedokážou pořádně vysvětlit. Jeho tělo funguje jako magnet na kovové předměty. A ty lehčí – kupříkladu lžíce – na jeho kůži drží a odolávají gravitaci.

V prosinci 2011 se stal tbiliský silák světovým rekordmanem, když na své tělo nasázel padesát lžic a ty několik minut na jeho těle držely jako přilepené. Před koncem tohoto roku přidal o tři více a překonal vlastní světový rekord.

„Až přijde čas, hodlám pohnout letadlem, pak také prázdným železničním vagónem, nechci ale odkrývat své karty dopředu,“ uvedl Elčijev v rozhovoru s gruzínskými médii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků