Hlavní obsah

Maďar neuspěl s vydražením ledviny

Zklamání se dočkal 26letý Maďar, který se pokusil na internetu vydražit jednu svou ledvinu. Za základ přitom nasadil cenu 10 miliónů forintů (asi 43 300 euro, tj. zhruba 1,3 miliónu korun). Podle maďarského bulvárního listu Blikk totiž operátoři aukčního portálu Vatera odstranili nabídku ze sítě.

Maďar neuspěl s vydražením ledviny

Darování ledvin případně jiných lidských orgánů živým dárcem v Maďarsku v principu zakazuje zákon a dovoluje jej jen v případě nejbližších příbuzných a manželů. To však nebyl případ mladého muže, který se na internetu označil jen přezdívkou Bigi.

Vysvětlil, že peníze požadované za ledvinu potřebuje k tomu, aby si vybudoval vlastní podnikatelskou existenci. "Mám spoustu nápadů a hořím nedočkavostí, ale nemám peníze," citoval Blikk majitele neúspěšně dražené ledviny. List však neuvedl, zda byl kvůli svému činu policejně vyšetřován či jinak volán k odpovědnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků