Hlavní obsah
Křivý mrakodrap Walkie Talkie má problém... Foto: Profimedia.cz

Londýnský mrakodrap prý roztavil řidiči auto

Shluk nových mrakodrapů v londýnské City, který podle kritiků hyzdí panorama města, také koncentrovanými slunečními paprsky údajně taví automobily. Majitel vozu Jaguar obvinil vlastníka, že mu jeho stavba deformovala části vozu, který u ní na nějakou dobu zaparkoval. Developeři projektu problém přiznali a sdělili, že pracují na jeho vyřešení.

Křivý mrakodrap Walkie Talkie má problém... Foto: Profimedia.cz
Londýnský mrakodrap prý roztavil řidiči auto

Majitel auta Martin Lindsay BBC řekl, že nechal svého "jaguára" jednu hodinu naproti budově, a když se vrátil, zjistil, že vůz má teplem zdeformované postranní zrcátko, části karosérie a znak Jaguaru. "Nemůžu uvěřit, že se něco takového stalo. Musejí s tím něco dělat," řekl Lindsay.

Problém je podle developerů stavby důsledkem nynějšího postavení slunce na obloze v určité části dne.

"Nyní to trvá přibližně dvě hodiny denně a počáteční modelové propočty ukazují, že tento jev potrvá asi dva až tři týdny," uvedly firmy Land Securities a Canary Wharf. Kvůli problému jsou podle firmy dočasně mimo provoz tři parkovací prostory.

Walkie Talkie, pojmenovaný podle svého vertikálně prohnutého tvaru připomínajícího telefonní sluchátko, je jedním z několika mrakodrapů, které se nyní ve finančním centru Londýna staví. Má 37 pater a na střeše developeři plánují vyhlídkovou plošinu a "nebeské zahrady" – nejvýše položenou zahradu pro veřejnost v Londýně.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků