Hlavní obsah

Libanonci pokořili Izraelce v soutěži o největší hummus

Klání o světový rekord v přípravě co největšího jídla typického pro oblast Blízkého východu - hummusu - pokračuje i nadále. Před několika měsíci prvenství drželi Izraelci, ovšem nyní Libanonci připravili hummus vpravdě velkolepý - vážil bezmála deset a půl tuny.

Libanonci pokořili Izraelce v soutěži o největší hummus

Jen necelé čtyři měsíce drželi Izraelci titul rekordmanů v přípravě největšího hummusu. Již krátce po jeho vyhlášení začali Libanonci spřádat plány na jeho převzetí.

Vzhledem k tomu, že mezi zeměmi v posledních měsících vrcholí boje o to, které zemi oblíbená pochoutka z cizrny vlastně originálně patří, je tento rekord věcí více než pouze prestižní.

Na přípravě 10 452 kilogramů hummusu pracovalo více než 300 libanonských kuchařů. Výsledným množstvím předčili izraelský rekord více než dvojnásobně. Původní rekord vznikl v lednu, když připravili v izraelsko-arabské vesnici Abú Goš blízko Jeruzaléma zhruba čtyři tuny hummusu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků