Hlavní obsah

Letadlo KLM zamořené exkrementy letělo domů prázdné

Letecká společnost KLM musela zrušit včerejší let mezi městem Bonaire ležícím v Nizozemských Antilách a Amsterdamem poté, co se na palubě porouchaly při vyprazdňování dvě toalety a jejich obsah se nekontrolovaně rozlil uvnitř prostor určených pro cestující.

Letadlo KLM zamořené exkrementy letělo domů prázdné

"Nečistoty zaplavily kabinu a nešly narychlo odstranit," uvedla KLM v tiskové zprávě. Společnost dále uvedla, že podobná havárie je za letu vyloučena, neboť zde funguje tlakový systém držící exkrementy v nádobách. K uvolnění nevábného obsahu může proto dojít jen na zemi a to právě při čištění toalet. Znečištěné letadlo se vrátilo do Nizozemí bez 282 lidí, kteří si cestu zaplatili. 160 z nich se podařilo o několik hodin později odletět z Bonaire dalším letem. Zbytek přespal jednu noc na náklady KLM v hotelu. "Poškozený stroj nebudeme moci několik týdnů použít. Vše se musí vyčistit a pečlivě dezinfikovat. Náklady budou značné," uvádí se v závěru tiskové zprávy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků