Hlavní obsah
Asrí Gulová před operací

Lékaři odoperovali dvouměsíční holčičce druhou hlavu

Lékaři ve východním Afghánistánu provedli úspěšnou operaci, při níž odstranili druhou hlavu vyrůstající z lebky dvouměsíční holčičky. Operace malé Asrí Gulové se uskutečnila minulý týden v Nangarháru. Ve středu byla holčička z nemocnice propuštěna do domácí péče.

Asrí Gulová před operací
Lékaři odoperovali dvouměsíční holčičce druhou hlavu

Zákrok byl podle lékařů komplikovaný, protože druhá hlava byla napojena na životně důležité nervy a cévy. Ve východní části Afghánistánu šlo podle serveru BBC News o první úspěšnou operaci tohoto druhu.

Asrí má zdravou sestru-dvojče a lékaři předpokládají, že hlavička byla pozůstatkem třetího plodu, který se v děloze nedovyvinul. Rodiče se pro zákrok rozhodli poté, co kvůli druhé hlavě nemohla malá Asrí pořádně spát a obyvatelé jejich vesnice na ni pohlíželi s nedůvěrou.

Lékaři provedli operaci zdarma, protože běžné náklady ve výši 4000 až 6000 dolarů (asi 80 –120 tisíc korun) byly zcela mimo možnosti venkovské rodiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků