Hlavní obsah
 

Kuriózní překážka zablokovala celou vozovku

S nečekaným problémem se setkal jeden z řidičů na silnici vedoucí skrz les na severovýchodě Thajska. Přes celou vozovku tam ležel slon a odpočíval. Průjezd byl tak zcela zablokován. Video přinesla agentura AP.

 
Kuriózní překážka zablokovala celou vozovku

Ke kurióznímu incidentu došlo ráno 13. srpna ve městě Nakhon Ratčasima. Sedmapadesátiletý Nattawat Patsungsing jel zrovna do práce, když na zvíře narazil. Nejdřív se snažil zůstat v naprostém klidu, aby chobotnatce nevyrušil. Bál se, aby na něj zvíře v úleku nezaútočilo.

Motorista čekal prý asi 20 minut, než začal natáčet. Na videozáznamu je slyšet, jak si se slonem povídá: „No tak, chlapče, zabíráš celou silnici. Mohl by ses, prosím, hnout, chlapečku? Já opravdu musím do práce.“

Jak se později dozvěděl od lesních pracovníků, slon se jmenuje Nga-Thong a na asfaltové vozovce lehává prý často, aby se ohřál. Je ale plachý, takže svou zálibu provozuje v okamžiku, kdy na cestě není moc rušno.

Nakonec to trvalo dalších 20 minut, než se slon zvedl a uvolnil místo pro dopravu. „Ten den jsem přišel pozdě na šichtu, ale byl jsem šťastný, že jsem ho viděl takto zblízka,“ poznamenal Patsungsing.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků