Hlavní obsah

Krokodýl se v zajetí zbarvil do oranžova - rozkousal totiž vodní filtr

Krokodýl Snappy z přírodního parku v Austrálii se stal díky své oranžové barvě zvířecí atrakcí číslo jedna. Jeho zbarvení má za příčinu zvýšené pH vody v jeho výběhu, které začalo stoupat poté, co teritoriální Snappy zaútočil a zničil čistící filtr.

Krokodýl se v zajetí zbarvil do oranžova - rozkousal totiž vodní filtr

Podle odborníků by se Snappyho barva měla vrátit do původního stavu přirozeně v průběhu budoucích týdnů či měsíců. Dva a půl metrů dlouhé zvíře je jasně oranžové od tlamy až po ocas. Většina návštěvníků přírodního parku ve státě Victoria, se tak díky Snappymu výborně baví.

Snappyho zbarvení má prý velmi jednoduchou příčinu. Poté, co velmi teritoriální krokodýlí samec zaútočil na vodní filtr, se do něj se vší pravděpodobností dostala vegetace a rostliny, které by za normálních okolností neměly šanci do filtru proniknout. To způsobilo zvyšování pH a následnou změnu barvy Snappyho kůže.

"Myslím, že právě stoupající pH zavinilo změnu jeho barvy kůže," uvedl manažer zoo Tracey Sandstorm. Nicméně nový vzhled by pro Snappyho neměl mít žádné zdravotní důsledky a návrat jeho normální barvy nebude pro přírodu žádným problémem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků