Hlavní obsah
Olga Kurylenková se chopila ve snímku Quantum of Solace role bondgirl Camille. Foto: FMC, Právo

Komunisté obvinili novou bondgirl z pošlapání sovětského dědictví

Ukrajinská modelka Olga Kurylenková teď zdobí po boku Daniela Craiga nejen nejnovější bondovku Quantum of Solace, ale také premiérové červené koberce. Osmadvacetiletá tmavovláska je na svůj výkon bondgirl náležitě hrdá stejně jako její rodáci ve východní Evropě. Nikoli však ruští komunisté, kteří považují její výkon a účast na natáčení za hanebnost a pošlapání kořenů.

Olga Kurylenková se chopila ve snímku Quantum of Solace role bondgirl Camille. Foto: FMC, Právo
Komunisté obvinili novou bondgirl z pošlapání sovětského dědictví

Kurylenková se v novém snímku Quantum of Solace objevuje po boku Jamese Bonda, „muže, který pracoval celá desetiletí pod vedením Thatcherové a Reagana na zničení SSSR".

Z jejich projevu je zděšená nejen Olga, ale zřejmě i zbytek soudně myslících Ukrajinců, jimž teď musí být jasné, jak o jejich národní identitě a suverénnosti Rusové smýšlejí. V úvahu se však musí vzít i možnost, že je celá tato událost jen dobře vymyšlenou promo kampaní.

"Intelektuální a morální zrada"

„Sovětský svaz tě vychoval, pečoval o tebe a vedl tě ke svobodě, ale nikdo neočekával, že spácháš tento čin intelektuální a morální zrady,“ vzkázali komunisté z Petrohradu Kurylenkové na svém webu.

Olga však blahobytné dětství na Ukrajině před nedávnem komentovala takto: „Měla jsem šťastné dětství, protože jsem byla milována, a to je to nejdůležitější. Materiálně to samozřejmě bylo velmi těžké. Byla jsem smutná, když jsem si nemohla koupit nové boty nebo džíny. Chodila jsem do školy, kde byly jiné děti hezky oblečeny, přišla domů a neměla si co obléct," vzpomínala Kurylenková.

Bondgirl je již rozvedená

"Zvláště, když je člověk teenager, chce vypadat dobře, aby si získal pozornost chlapců. A navíc bylo těžší něčeho Ukrajině dosáhnout. Začala jsem jako modelka, ale vždycky jsem chtěla být herečkou. Bydlela jsem na malém městě, všechny velké herecké školy byly v Moskvě, což bylo nesmírně daleko. Moje rodina mě však moc podporovala a já jsem jim za to nesmírně vděčná,“ dodala herečka.

Olga Konstantinovna Kurylenková se narodila 14. listopadu 1979 v ukrajinském Berdjansku. Posledních pár let ale žije trvale v Paříži. Věnuje se modelingu a snaží se prosadit jako filmová herečka. V letech 2000 až 2004 byla provdána za francouzského fotografa Cedrika van Mola.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků