Hlavní obsah
 

Koala Lewis zachráněný z ohnivého pekla je po smrti

Byl to silný pozitivní příběh, který rezonoval nejen Austrálií, ale díky pořízenému videu i celým světem. Medvídka koalu pojmenovaného Lewis zachránila z doutnajícího stromu odvážná Australanka Toni Dohertyová. Ač to nejdříve vypadalo, že by se mohl Lewis zotavit, silné popáleniny na jeho těle nejevily známky hojení, a protože koala trpěl velkými bolestmi, veterináři se jej rozhodli uspat.

 
Koala Lewis zachráněný z ohnivého pekla je po smrti

„Naším hlavním cílem je blahobyt zvířat, a tak jsme tedy museli učinit toto rozhodnutí,“ uvedli veterináři z Port Macquarie Koala Hospital poté, co se měl stav popálenin medvídka přes noc ještě zhoršit. Zachránkyně Lewise dostala ještě před jeho uspáním příležitost se s ním rozloučit.

„Byli jsme za ním ještě dnes ráno. Samozřejmě je nám z toho velmi smutno, protože jsme doufali, že se z toho dostane. Chápeme ale, že jeho zranění byla vážná, vysilující a zejména velmi bolestivá,“ řekl pro 9News.com.au jménem své manželky Peter Doherty.

Today we made the decision to put Ellenborough Lewis to sleep. We placed him under general anaesthesia this morning to...

Zveřejnil(a) Koala Hospital Port Macquarie dne Pondělí 25. listopadu 2019

Jeho manželka Toni si při průjezdu lesem všimla koaly obklíčeného plameny a slyšela jeho nářek. „Neuvědomila jsem si, že umí takhle křičet. Bylo to srdcervoucí a já věděla, že se musím pokusit dostat ho z toho místa tak rychle, jak je jen možné,“ uvedla krátce po pokusu o záchranu medvídka Toni Dohertyová. Zhruba čtrnáctiletý medvídek však nakonec boj o život nevyhrál.

Od září, kdy požáry v Austrálii začaly, přišlo o život již šest osob a shořelo na 500 domácností. Zahynulo také okolo tisíce medvídků koal a vědci se po této tragédii vážně obávají o přežití jejich druhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků