Hlavní obsah
 

Když nemáte respirátor, použijte žirafu. Číňanka vyřešila nedostatek ochranných pomůcek

Obyvatelé čínských měst využijí cokoliv, aby se ochránili před možnou nákazou koronavirem SARS-CoV-2. A když dojdou tradiční zdravotnické pomůcky, musí vzít zavděk ledasčím. Žena z města Lu-čou vyrazila do nemocnice v nafukovacím kostýmu žirafy.

 
Když nemáte respirátor, použijte žirafu. Číňanka vyřešila nedostatek ochranných pomůcek

Záběry ženy pohybující se po nemocnici v žirafím kostýmu obletěly čínská a později i světová sociální média. Nahrávka ženy, představené pouze příjmením Che, pochází ze 14. února a byla pořízena v čínském městě Lu-čou v provincii S´-čchuan (nebo též Sečuán).

Che vysvětlila, že je nejsilnější členkou rodiny, která jinak zůstává doma. Její otec nemocnici navštěvoval před vypuknutím epidemie koronaviru kvůli dýchacím potížím a Che přišla požádat doktora, aby otce prohlédl alespoň na dálku. Potřebovala rovněž vyzvednout léky.

Doma Che našla pouze roušku, jejíž expirační lhůta vypršela v roce 2017. Jelikož žádné další zdravotnické pomůcky nebyly k sehnání, rozhodla se žena pro koupi nafukovacího kostýmu žirafy, který využívá pokaždé, když musí mezi lidi.

Tíživá situace Che, která chodí po městě převlečená za žirafu, má však jeden pozitivní dopad. Lidé na sociálních sítích s povděkem kvitovali, že v neradostné situaci, v jaké se země nachází, mají alespoň nějaký důvod se pousmát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků