Hlavní obsah
Karel Gott s manželkou Ivanou a Charlottkou (vlevo) s Nelly v pražské ZOO. Foto: Milan Malíček, Právo

Karel Gott očipuje dcery. Bojí se, aby nezmizely jako Anička

Zpěváka Karla Gotta (71) natolik vyděsil případ Aničky Janatkové, která se ztratila 12. října loňského roku při cestě ze školy, že se rozhodl vybavit své dcery Charlottku Ellu (4) a Sofii Nelly (2) čipovacími náramky. Ty je dokáží lokalizovat - i v případě únosu. "Rodič by měl udělat vše proto, aby své dítě neztratil z dosahu," tvrdí Gott.

Karel Gott s manželkou Ivanou a Charlottkou (vlevo) s Nelly v pražské ZOO. Foto: Milan Malíček, Právo
Karel Gott očipuje dcery. Bojí se, aby nezmizely jako Anička

Šestatřicetinásobnému Českému a Zlatému slavíkovi je sympatické, že čip se neumisťuje pod kůži, ale nosí se na ruce. S manželkou Ivanou Gottovou jsou již prakticky rozhodnuti, že až přijde správný čas, své děti jím ochrání.

"Velmi vážně jsme o tom uvažovali. Dohodli jsme se, že teď, pokud jsou holky ještě malé a nechodí nikam samy, je to předčasné. Ale později se nám zdá čip šikovný," prozradil Blesku slavný pěvec.

Čip funguje jednoduchým způsobem. Předem se vymezí prostor, a když se z něj dítě vzdálí, vyšle signál, na základě kterého rodičům přijde textová zpráva, jež je na to upozorní. Pomocí čipu se pak dá snadno nezbedné nebo cizí osobou ohrožené dítě lokalizovat.

"Ani na minutu by rodič neměl dítě ztratit z dohledu. Proto nás hodinky (s čipem - pozn. red.) zaujaly," dodal Gott.

Náramek byl vyroben ve Velké Británii a funguje na principu jako navigace do automobilů - díky GPS lokátoru lze zmizelé dítě snadno dohledat. To nemůže lokátor samo sundat nebo vypnout. Pokud by k tomu došlo násilím, rodiče o tom budou ihned informováni.

Nejde ale zdaleka o levnou záležitost. V jednom ze zahraničních obchodů například stojí kompletní sada pro jedno dítě v přepočtu zhruba sedm tisíc korun, měsíční poplatky za přístup k GPS pak od šesti set do tisíce korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků