Hlavní obsah
Metylovická hůrka Foto: Michal Režnar

Kanec na silnici způsobil karambol

Karambol na silnici způsobilo v noci na pondělí v Liticích u Plzně divoké prase, které vběhlo přímo pod kola projíždějícímu automobilu Fiat Punto. Jeho řidič nemohl nárazu zabránit a výsledkem střetu se 70 kilovým divočákem byl zdemolovaný předek vozu a proražená olejová vana.

Metylovická hůrka Foto: Michal Režnar
Kanec na silnici způsobil karambol

"Když jsme přijeli na místo, divočák ležel nehnutě v kaluži krve na silnici. Myslel jsem si, že je mrtvý a tak jsem ho chtěl naložit do auta. Jakmile jsem se ale k němu přiblížil, zachrochtal postavil se na nohy a odkulhal do pole. Lekl jsem se a běžel se zavřít do svého vozidla. Potom jsme volali ochránce zvířat, aby ho chytili," řekl Právu na místě nehody pracovník Správy a údržby silnici. Zraněné prase ekologové odlovili do sítě. "Pobíhalo asi sto metrů od silnice. Abychom ho vůbec zpacifikovali, museli jsme ho přispat narkotizační injekcí. Zvíře jsme odvezli k veterináři, kde podlehlo rozsáhlým vnitřním zraněním," řekl vedoucí záchranné stanice živočichů v Plzni Karel Makoň.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků