Hlavní obsah

Kanadská policie zatkla zloděje 2 865 kol

Snad největšího zloděje kol na světě zatkla kanadská policie v Torontu. Poberta má na svém kontě údajně zcizení až 2 865 kol. Největší nárůst počtu kriminálních činů tohoto druhu muži zákona zaznamenali v červenci, kdy devětačtyřicetiletý Igor Kenk začal v ulicích metropole operovat. Policie proto rozjela velkou akci, která skončila právě tento měsíc.

Kanadská policie zatkla zloděje 2 865 kol

Mužům zákona se podařilo polapit Kenka a jeho spolupracovníka přímo při činu – když utíkali s kradeným kolem. A devětačtyřicetiletý muž měl z krádeží výnosný obchod. Nebál se zřídit si vlastní bazar Bicycle Clinic, v němž se snažil všech 2 865 kradených kol zpeněžit.

Obchůdek byl podle policie narván k prasknutí a s jeho vyklízením musela přijet pomoci hasičská hlídka, která podávala bicykly oknem z prvního patra. Policie posléze zajistila dvě stovky kol ještě v Kenkově domě a v deseti dalších garážích, které si pronajal od obyvatel města.

Celkem napočítali muži zákona 2 865 kradených bicyklů. Policejní stanici v Torontu v posledních dnech navštívilo na patnáct tisíc Toronťanů, jimž kolo v posledních měsících zmizelo. Ale jen pětistovka nalezla své původní majitele.

Kenk teď čelí 58 žalobám z krádeže, pokusu o krádež, držení kradených věcí a držení zlodějského nářadí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků