Hlavní obsah

Kamera natočila v pralese nepolapitelnou zlatou kočku

Vědcům se podařilo v Ugandě dvakrát zachytit plachou kočku zlatou, jednou dokonce při lovu. Jedná se podle nich o první případy, kdy byla kočka v této africké zemi natočena na video.

Kamera natočila v pralese nepolapitelnou zlatou kočku

Kamera umístěná v Národním parku Kibale Samuelem Angedakinem z Institutu Maxe Plancka natočila kočku během jejího útoku na skupinku opic.

„Možnost podívat se na kočku zlatou při přepadení velkých opic nám poskytuje podrobnosti o jejím způsobu lovu, které jsme si předtím mohli dávat dohromady jen z krátkých pozorování,“ stojí v prohlášení vědců.

BEZ KOMENTÁŘE: Japonský věděc natočil, jak kočku zlatou obtěžovaly opice

Podruhé natočil v rezervaci Kalinzu jiného jedince japonský vědec Jasuko Taširo z univerzity v Kjóto. Kočku na stromě obtěžovala skupina opic tak dlouho, až slezla dolů.

Kočka zlatá se vyskytuje v pralesech rovníkové Afriky. Je asi dvakrát větší než kočka domácí. Může být jednobarevná nebo skvrnitá, dorůstá délky až jednoho metru a může vážit až 16 kilogramů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků