Hlavní obsah

Jídlo z mateřského mléka jde v Číně na dračku

Restaurace v jihočínském městě Shenzhen v honbě za originálním jídelníčkem předkládaným zákazníkům přišla s nevídanou specialitou - pokrmy připravované z lidského mateřského mléka. V současnosti je na seznamu 108 pokrmů, které mohli pozvaní zákazníci poprvé ochutnat tuto sobotu.

Jídlo z mateřského mléka jde v Číně na dračku

Netradiční menu nabídla soukromá restaurace Changsha nejdříve hostům na banketu, který neudaného objednavatele vyšel v přepočtu na 990 tisíc Kč. Největší starostí kuchařů při přípravě pokrmů prý bylo dodržení všech nařízených hygienických norem.

Zapomenutá chuť

"Museli jsme skloubit zdroj mléka a jeho rychlou i nezávadnou dopravu do kuchyně. Samozřejmě, že jsme přihlíželi i k ojedinělosti materiálu vznikajícímu jen z lásky," píše ve své tiskové zprávě restaurace. Uvádí dále, že prvními hosty byli "lidé zvědaví na chuť dávno zapomenutého či vůbec nepoznaného".

Dostatek mateřského mléka pro přípravu netradičních pokrmů dodává restauraci šest žen, jež nechtějí být s ohledem na své soukromí jmenovány.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků