Hlavní obsah
 

Jako na útěku z vězení. Prchající pštros se stal hitem internetu

Lavinově se v minulých dnech po sociálních sítích šířilo video pštrosa, který na začátku měsíce utekl svému chovateli v čínské provincii Kuang-tung. Svobody si sice příliš neužil, i tak si ale po návratu do svého výběhu střihl „oslavný taneček“.

 
Jako na útěku z vězení. Prchající pštros se stal hitem internetu

Chytit takového pštrosa není jen tak. Tihle opeřenci dokážou utíkat rychlostí až kolem 70 kilometrů v hodině. Čínský uprchlík měl navíc opravdu naspěch, a tak se i hbitě vyhýbal překážkám. Problém nastal až ve chvíli, kdy se vrhl ze silnice na pole, upadl a poranil si nohu.

„Bylo tam tolik automobilů! Celou dobu se od nich držel stranou a kličkoval. Pak se ale rozběhl do pole,“ popsal agentuře Reuters situaci místní obyvatel.

Pták si užil svobody celé dva dny, pak jej majitel odchytil. Poté, co se vrátili „domů“, se pštrosí chovatel postaral o opeřencovu raněnou končetinu, poskytl útěkáři pořádnou sprchu a poté důkladně opravil ploty ohrady, aby se situace neopakovala.

„Útěk z vězení“ však zvíře neproslavil pouze na internetu, na návštěvu se za statečným běžcem vydávají lidé ze širokého okolí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků