Hlavní obsah
4. Kunratické vinobraní Foto: Adam Klofáč

Italští radní dostanou příplatky na plastiku

Sandro Donati, starosta italského města Mulazza, nabídl všem městským raadním, že jim přispěje na plastické operace. Domnívá se totiž, že chirurgický zákrok napomáhá k lepší reprezentaci. Každý zaměstnanec tak bude mít nárok v přepočtu na 100 tisíc korun na každou plastiku.

4. Kunratické vinobraní Foto: Adam Klofáč
Italští radní dostanou příplatky na plastiku

Nápad vznikl poté, co jeden zaměstnanec požádal příspěvek na modré kontaktní čočky.  

Ve stopách premiéra

"Kontaktní čočky nejsou jediným případem. Další z městských radních žádal například proplacení opalovacích kúr a další dokonce přišli s požadavkem na zaplacení plastických operací, aby vypadali půvabněji a mohli tak lépe prezentovat zájmy města," vyjmenoval starosta.

Podle anonymních zdrojů se měl Donati inspirovat nedávným krokem italského premiéra, který si operativně nechal odstranit vrásky kolem očí a na čele.

Vzhled je důležitý

Starosta peníze poskytnuté na plastické operace svých radních obyvatelům města vysvětlil jednoduchým sloganem: "chudí, ale krásní". Reagoval tak na námitky, že je obec financována z provizorního rozpočtu a na podobné výstřelky v pokladně nejsou peníze.

Posteskl si přitom také, že neexistují přímo vládní fondy, které by na podobné věci přispívaly a z nichž by obce mohly zkrášlovat nejen ulice, ale i politiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků