Hlavní obsah
Fotbalové přenosy sloužily jako prostředek pro mafiánskou komunikaci. Ilustrační foto Foto: Dylan Martinez, Reuters

Italští mafiáni komunikují s uvězněnými kmotry televizními fotbalovými přenosy

Italská mafie je často krok před policií a dařilo se jí to i tentokrát. Ke komunikaci se svými šéfy ve vězení totiž mafiáni využívali přímé přenosy ve fotbale, kam mohli lidé přímo na obrazovku posílat své sms vzkazy a dojmy. Zprávy zdánlivě bez hlubšího smyslu přitom bossové přijímali ve vězení. Podobná komunikace je pro ně velmi důležitá, protože často i na dálku nadále vedou některé své obchodní aktivity.

Fotbalové přenosy sloužily jako prostředek pro mafiánskou komunikaci. Ilustrační foto Foto: Dylan Martinez, Reuters
Italští mafiáni komunikují s uvězněnými kmotry televizními fotbalovými přenosy

Italský televizní program, který uvádí bývalá známá tanečnice, dovoluje fotbalovým fanouškům zasílání textových zpráv, které se poté zobrazují během přenosu v liště ve spodní části obrazovky. Toho chytří mafiáni využili a svým vůdcům, kteří čas tráví za mřížemi, posílali chytré kódované vzkazy, které běžným lidem nedávali žádný hlubší smysl.

O kauze informoval média vyšetřovatel národní protimafiánské složky Enzo Macri.

"Všechno je v pořádku, Paolo," zněla jedna ze zpráv určených pro uvězněného kmotra.

"Co nás bouchlo do očí, byla zdánlivá jednoduchost vzkazů. V reálu přitom měli precizně dohodnuté způsoby komunikace, které neměly pro okolní svět žádný význam. Pro mafiánské vedení to bylo nesmírně cenné, jelikož mají ve vězení přísný režim a nemohou s okolím jinak komunikovat," uvedl Macri.

Producenti fotbalového programu Quelli che il Calcio prý rozhodně o aktivitách podsvětí v rámci jejich programu netušili. Netypický způsob konverzace byl odhalen poté, co zaměstnanci vězení odhalili dokument, ve kterém uvězněný šéf mafie popisoval, jak si zprávy v rámci programu představuje. Možnost zasílání textových zpráv byla v programu okamžitě zrušena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků