Hlavní obsah
Italové mají další zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Italové uvařili rekordní polentu, váží 1 179 kilogramů

Tým italských šéfkuchařů se postavil k obřímu kotli nad otevřeným ohněm a připravil obří polentu, která by nasytila tisíce hladovějících. Monstrózní porce kukuřičné kaše vážila 1 179 kilogramů. A to stačí k tomu, aby se jejich výkon dostal do Guinnessovy knihy jako světový rekord.

Italové mají další zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Italové uvařili rekordní polentu, váží 1 179 kilogramů

Kuchaři se sešli ve Feltre v severoitalské oblasti Benátsko a na výrobě polenty pracovali celý den. Na konci byli schopni servírovat lidem chutnou kaši ze žluté kukuřičné mouky.

„Je to jednoduchý, rolnický pokrm, ale je velmi lahodný,“ tvrdí kuchaři, kteří považují polentu za dokonalý pokrm, jenž se dá dochutit na sto různých způsobů.

Izraelským kuchařům se letos v lednu podařilo vytvořit světový rekord při vaření obří porce hummusu. Kaši z cizrny vyrobili o celkové hmotnosti čtyři tuny. Naštvali tím Libanonce, dosavadní držitele světového rekordu, kteří hummus navíc považují za svůj národní pokrm. Ti ale předtím uvařili porci vážící „jen“ něco více než dvě tuny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků