Hlavní obsah
Sendvič snědli lidé dřív, než jej komise stihla změřit Foto: Profimedia.cz

Íránci chtěli rekordní sendvič, ale snědli ho před změřením

V Teheránu se v pátek nepodařilo vytvořit rekordní sendvič, který měl být dlouhý 1,5 kilometru a zapsaný do Guinnessovy knihy rekordů. I když měli organizátoři připraveny všechny potřebné ingredience včetně 700 kilogramů pštrosího masa a stejného množství kuřat, přihlížející se pustili do jídla bohužel dřív, než mohl být výsledný výtvor změřen.

Sendvič snědli lidé dřív, než jej komise stihla změřit Foto: Profimedia.cz
Íránci chtěli rekordní sendvič, ale snědli ho před změřením

Sendvič měl být také před konzumací vystaven v jednom z teheránských parků. Jakmile ale došlo na měření, nastal chaos a gigantická svačina do několika minut zmizela. Tři přítomní zástupci Guinnessovy knihy rekordů tak musí řešit těžký úkol.

Íránci se totiž zápisu do knihy nechtějí vzdát a hodlají rekordní délku obloženého chleba dosvědčit videozáznamem. "Pořád doufáme, že bude sendvič zapsán do knihy rekordů, a to na základě důkazů a snímků, které zašleme," řekla jedna z organizátorek Parvín Šaríatíová.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků