Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Indie drží smutný rekord v počtu úmrtí při pořizování selfie

Až při cestě do Indie navštívíte slavný chrám Tádž Mahal, budete stát na okraji zrádného útesu anebo uvidíte přijíždějící vlak - možná by bylo lepší jednoduše si užít kouzlo této chvíle a nepokoušet se o dokonalé selfie. Pak vám nebude hrozit, že přispějete do neradostné statistiky, kvůli které se Indie stala zemí s nejvyšším počtem zaznamenaných smrtelných nehod při pořizování fotografie sebe sama.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Indie drží smutný rekord v počtu úmrtí při pořizování selfie

Jak napsala agentura AFP, od března 2014 bylo v Indii zaznamenáno 127 potvrzených úmrtí při pořizování selfie. Při snaze pořídit svou co nejúžasnější fotografii zemřelo v Indii víc lidí než za stejné období ve zbytku světa, zjistila studie americké Carnegie-Mellonovy univerzity a indického informačního ústavu Indraprasth.

Podle autorů studie pohání milovníky tohoto typu fotografií touha získat exkluzivní záběr, který jim na sociálních sítích vynese co nejvíce palců nahoru, sdílení a pochvalných komentářů.

„V důsledku toho jen během roku 2015 na světě zemřelo víc lidí kvůli selfie než při útocích žraloka,“ napsali autoři.

Mezi potvrzenými oběťmi jsou například tři studenti v severní Indii, kteří zahynuli, když se chtěli vyfotit před přijíždějícím vlakem. Další student zahynul, když se pod ním ulomil okraj útesu, na kterém stál, a on se zřítil do 18 metrů hluboké strže.

Japonský turista si zlomil vaz při pádu ze schodů Tádž Mahalu, na nichž uklouzl při pořizování selfie, a sedm lidí se utopilo, když pózováním před fotoaparátem v chytrém telefonu příliš zatížili okraj lodi, jež se s nimi převrátila.

Indie vede s náskokem

Na druhém místě celosvětového žebříčku se umístil Pákistán s devíti potvrzenými případy úmrtí, následovaný Spojenými státy s osmi a Ruskem s šesti smrtelnými selfie-nehodami.

Indická populace 1,25 miliardy obyvatel téměř čtyřnásobně převyšuje americkou a šestkrát pákistánskou, ovšem to nevysvětluje obrovský nepoměr v počtu úmrtí při pořizování selfie. Nejlidnatější země světa, Čína, kde žije 1,37 miliardy obyvatel, za stejné období zaznamenala jen čtyři úmrtí spojená se selfie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků