Hlavní obsah
 

Ind pašoval zlato v respirátoru

Nové bezpečnostní předpisy zavedené v letectví kvůli pandemii koronaviru se pokouší využít rovněž pašeráci. Indičtí celníci zadrželi na letišti ve státu Kérala muže, který měl v respirátoru ukryté zlato v hodnotě 200 tisíc indických rupií (zhruba 62 tisíc korun).

 
Ind pašoval zlato v respirátoru

S pašeráky zlata mířící z blízkého východu do Indie, se indičtí celníci setkávají poslední dobou stále častěji. Poslední „úlovek“ se jim podařil v úterý na letišti v Kalikutu (nebo též Kóžikkót).

Jeden z pasažérů letících ze Spojených Arabských Emirátů, kterého indická média zmínila pouze pod jménem Ammar, měl v respirátoru N95 ukrytou malou krabičku. Celníci zjistili, že je v ní ukryto zhruba 40 gramů zlata v hodnotě zhruba 200 tisíc indických rupií.

Jen o den dřív zadrželi celníci na stejném letišti muže mířícího do Indie ze Saúdské Arábie, který se pokoušel propašovat 250 gramů zlata v hodnotě 1,2 milionu rupií (zhruba 375 tisíc korun) a před týdnem v sítích celní správy na kalikutském letišti uvízl muž s 350 gramy zlata.

„Teď je to poprvé, co vidíme podobnou taktiku (uschování do respirátoru - pozn. red.) a ukazuje to, že pašeráci zneužijí všech možností včetně těch, které jim poskytuje covidová krize,“ uvedl mluvčí celní správy letiště pro Times of India.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků