Hlavní obsah

Hračka místo matky: osiřelé hříbě spí na plyšovém medvědovi

Hříbě jménem Breeze bylo nalezeno ochranáři v britském národním parku Dartmoor pouhé 4 hodiny po svém narození. Bylo dezorientované, zesláblé a bez matky, která ho pravděpodobně opustila. Hříbata jsou však na klisnách závislá, roli matky tedy hrají ošetřovatelé a plyšová „posila“.

Hračka místo matky: osiřelé hříbě spí na plyšovém medvědovi

Breeze se snažil pít od ostatních klisen, ty ho však odháněly. A tak jej ochranáři raději převezli do záchranné stanice. O zubožené hříbě se tam starají nonstop již týden a jeho stav se rapidně zlepšil.

Ochránci jej krmí mlékem, ale mateřský kontakt mu nahradit nedokážou. Proto vedení stanice napadlo dát do jeho stáje metr a půl vysokého plyšového medvěda. Nápad se osvědčil na 100 procent.

Hříbě je od té doby klidnější, o medvěda se velmi často otírá a co víc, v noci na něm dokonce i usíná. Šance na naprosté uzdravení Breeze a jeho vrácení do přírody je podle vedené stanice i díky plyšovému medvědovi den ode dne větší.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků